درباره انگلستان

تاریخچه اقتصادی انگلستان

انگلستان در طی چندین سال ازنظر اقتصادی رشد یافته است.شما می توانید مزارع را در بسیاری از مناطق کشور مشاهده می کنید، که زمان قبل از انقلاب صنعتی-زمانی که کشاورزی بخش عمده اقتصاد بشمار را میرفت- را بیان می کند.انقلاب صنعتی چهره انگلستان، و بعد از آن جهان را برای همیشه تغییر داد. شهرهایی مانند لیورپول و بریستول بطور باور نکردنی در این دوره پر رونق شدند. هنوز می توانید از این شهرها و برخی از کارخانه ها، کارگاه ها و معادن بازدید کرده که این انقلاب را در مکانهایی مانند سالفورد در شمال غرب انگلستان و کرنوال در جنوب غربی این کشور کمک کرده اند.اقتصاد مدرن انگلستان با آسمان خراش های بلند مانند Gherkin و Canary Wharf در شهر لندن- به یکی از مراکز مالی مهم جهان تبدیل شده است.

فرهنگ و میراث

انگلستان میراث های هنری غنی، متنوع و فوق العاده ای ازجمله شاعران، نمایشنامه نویسان، موزیکدانان، مجسمه سازان، نقاشان و فیلمسازان دارد که در همه دنیا مورد تحسین قرار گرفته اند.
مشارکت انگلستان در هنرهای بصری بسیار بالاست همچنانکه می توان در معماری برجسته تا نقاشی، سرامیک و مجسمه ها مشاهده کرده و در بسیاری از موزه ها و گالری ها یافت می شوند. هنرهای نمایشی نیز درحال رونق هستند. موزیک، تئاتر، فیلمسازی و اپرا و… هر شب در تئاترها، کنسرتها و استودیوها به نمایش در می آیند.
غنای حیات فرهنگی انگلستان به تاریخ متنوع این کشور وابسته است. نژادها و فرهنگهای گوناگون صدها سال بر انگلستان تاثیر گذاشته که در ایجاد جامعه ای که امروزه شکل گرفته، نقش دارند. شورای هنر، پیشرفت هنر هر کشور را در انگلستان هدایت می کند. دولت انگلستان و بخش خصوصی استعدادهایی را که در صنایع خلاق وجود دارند را پیدا کرده و ملزومات پیشرفت بسوی آینده را فراهم می کنند.
اداره فرهنگ، رسانه و ورزش سیاستهایی را توسعه می دهد که رشد و بهبود صنایع خلاق را میسر می سازد.

ملت چند فرهنگی

در طول تاریخ، بسیاری از نژادها و فرهنگهای مختلف در انگلستان نفوذ داشته اند و در ایجاد جامعه متنوعی که امروزه در آن زندگی می کنیم نقشی ایفا می کنند.
قبایل ژرمانیک از جمله آنگلو ساکسون، رومی، وایکینگهای اسکاندیناوی و نورمن ها همگی در هزار سال گذشته یا بیشتر به انگلستان مهاجرت کرده و مستقر شده اند. اخیراً تعداد زیادی از مردمان آسیای جنوبی، آفریقایی، هندی های غربی، استرالیا، آفریقای جنوبی و برخی دیگر نیز برای زندگی به شهرهای انگلستان آمده اند.